MCU font generátor/editor

[eng]

   Tento prográmek jsem napsal kdysi před lety, když jsem potřeboval vyrobit nějaký fešný font pro grafický displej MP3 přehrávače. Postupně jsem ho upravoval až do dnešní podoby, kdy umí rasterizovat libobolný nainstalovaný font, umožňuje ručně editovat jeho znaky a nakonec vyexportovat zdrojé kódy, které lze includovat k projektu. Je určen pro práci s proporcionálními fonty se znaky o velikosti až 32x32 pixelů.

Takhle to vypadá

   Co se exportu týká, tak jsou přinejmenším prozatím podporovány pouze formáty, ketré jsem doposud potřeboval, tj. AVR assembler, C51 assembler a klasické C. Pokud jde o jazyk C, tak generovaný zdrojový kód byl určen pro Keil C51, ale mělo by to jít adaptovat i pro jiné překladače a jiné architektury MCU. Organizace exportovaných dat je volitelná, je k dispozici jak vertikální, tak i horizontální formát navíc v několika variantách. Konkrétní informace o možnostech programu jsou uvedeny v helpu.

Vertical - Default Horizontal - Default


1. Licence

   Je to freeware, takže může být libovolně používán a šířen, ale pouze se všemi přiloženými soubory (zejména help) a bez úprav!
   Autor nenese žádnou zodpovědnost za případné problémy nebo škody vzniklé použitím tohoto SW ať už by byly jakékoliv.
   Pokud s uvedenými podmínkami nesouhlasíte, pak tento SW nepoužívejte.


2. Download

   Případné zájemce upozorňuji, že se jedná o jeden z mých prvních programů v C++, takže má jistě své mouchy a nelze zaručit plnou funkčnost zejména v novějších OS. Napsal jsem ho jako obvykle v BDS2006 Turbo C++ (tedy původní verze byla ješte v BCB6) a testoval jen ve Windoze XP, takže netuším, co to udělá na novějších OS (teoreticky by mohlo dělat problémy vyhlazování fontů, viz help).

Verze V1.00, 6.11.2011 ke stažení: MCU_font_gen.zip (562kB).
Verze V1.10, 17.1.2015 ke stažení: MCU_font_gen.zip (545kB).


(c) 2011 - 2015, Stanislav Mašláň - Všechna práva vyhrazena.

Last update: 17.1.2015 Up